ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ - MOKRÉ ČIŠTĚNÍ - ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ ČELÁKOVICE | PRAHA - ČELÁKOVICE

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ - MOKRÉ ČIŠTĚNÍ

MOKRÉ ČIŠTĚNÍ...

Po dokonalém suchém vyčištění je možno pokračovat v čištění mokrou cestou. U čističů koberců KÄRCHER tomu říkáme extrakční čištění, kdy je do koberce vháněn pod tlakem roztok vody s vhodně zvoleným čistícím prostředkem a do zvláštní nádoby je obratem odsáván. Koncentraci a typ prostředku volí náš pracovník vždy ohleduplně ke koberci s ohledem na jeho složení, míru znečištění a okolní vlivy. Před vlastním čištěním se klient můžete poradit s naším pracovníkem a vybrat si vhodný čištící prostředek.

JAK ČISTÍME?

S koberci je to shodné, jako s vlasy. U kadeřníka po nanesení šampónu vám vlasy vždy dokonale opláchnou, čímž odstarní veškerý šampón a vlasy zůstávají svěží a nelepí. U koberců je tento proces stejně důležitý jako u vašich vlasů. Neodsátý čistič (například u čištění koberců ručním kartáčováním) je hlavní příčinou jevu rychle se špinícího koberce. Náš technik koberec, jehož vlas ještě obsahuje zbytky čistícího prostředku opakovaně propere čistou vodou. Tato fáze je závislá na typu, délce a hustotě kobercového vlákna. Pokud koberec není zbaven této "lepkavosti", veškerý prach a ostatní nečistoty, které se na něj uchytí již nejdou klasicky vysát, ale je možno je odstranit pouze mokrou cestou.
Pokud tedy Váš stávající koberec trpí touto vlastností, objednejte si nás a věřte, že po naší návštěvě bude stejně zářit, jako vlasy žen, když odcházejí od kadeřníka.

Jako poslední stádium, jak již asi tušíte, je vysušení koberce od
přebytečné vody, která je do koberce nanesena při jeho propírání. Ta je hubicí vysáta z vláken koberce a zbytková vlhkost (u čistích strojů KÄRCHER je to zhruba 4%) se nechává pomalu odpařit. Prudké sušení, např. fénem, nebo jinými tepelnými zdroji mohou koberec zvlnit, nebo poškodit vlas. Dopřejte tedy koberci tu nejlepší péči a nechte jej v souladu s přírodou pozvolna proschnout.

Pro náročné zákazníky a alergiky můžeme nabídnout samostatnou impregnaci koberce originálními produkty KÄRCHER, která dlouhodobě ochrání kobercová vlákna od ulpívání nečistot a zvýrazní barvy. Touto metodou se výrazně prodlouží intervaly čištění především v zatíženém prostředí a současně i životnost vlastního koberce.

ČÍM ČISTÍME?

Standardně nabízíme originální  čistící prostředky společnosti KÄRCHER, kde můžeme nabídnout i speciální prostředek na čištění koberců pro alergiky, nebo ochranné prostředky pro prodloužení ochrany proti znečištění.


JAK DLOUHO ČISTÍME?

Vždy záleží na ploše a typu povrchu a míře znečištění. Klasický koberec v pokoji může být vyčištěn za 20 minut, ale pokud je velice znečištěn, může proces suchého a mokrého čištění, včetně vysoušení trvat i 2-3 hodiny.
Naši pracovníci se snaží aby jejich práce byla vysoce kvalitní a byl vždy dodržen daný technologický postup. Prosíme tedy, nesnažte se je přemlouvat k urychlení jednotlivých procesů, jelikož by to bylo pouze ve Váš neprospěch.

A ještě poznámka: Někteří klienti se snaží koberec vysát vlastním vysavačem (zřejmě z úsporných, nebo časových důvodů). Námi používané kobercové vysavače s rotačním kartáčem od společnosti KÄRCHER zvládají tuto práci mnohem rychleji a s výrazně vyšší účinností. Dejte si tedy raději kávu a plně využijte našich profesionálních služeb.

čištění koberců - mokrou cestou
Foto: Kärcher
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky