ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ - ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ ČELÁKOVICE | PRAHA - ČELÁKOVICE

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ

CO ČISTÍME?

Asi nejčastěji nás klienti žádají o vyčištění podlahového koberce, ale nelekáme se i ostatních látkových povrchů a čalounění. Vždy záleží na typu povrchu, míře a způsobu jeho znečištění a našich technologických možnostech. Neradi slibujeme, co nemůžeme splnit a tedy pokud víme, že je povrch nevyčistitelný, vždy klienta na skutečnost možnosti zůstatku nečistot a skvrn i po vyčištění předem upozorňujeme.

CO DOKÁŽEME VYČISTIT?

Samozřejmě mechanické nečistoty, některé biologické skvrny (od potravin, trávy,...) a některé chemické skvrny. Před vlastním čištěním všechny skvrny ukažte našemu pracovníkovi a on posoudí, co je pomocí námi používaných originálních čistících přípravků možno z koberců a čalounění odstranit a do jaké míry. Vše je závislé na typu nečistoty, typu kobercového vlasu a jeho délce.
Extrakčně, tedy "mokrou cestou" nelze čistit kožené a koženkové materiály a některé přírodní materiály.

JAK ČISTÍME?

Vždy začínáme hloubkovým suchým čištěním koberce kobercovým kartáčovým vysavačem  pro odstranění pevných nečistot (písku, prachu, zbytků potravin, chlupů domácích mazlíčků,...) od kořene vlasu koberce. Tuto část úklidu nikdy nepodceňujeme.
Po dokonalém suchém vyčištění je možno pokračovat v  čištění mokrou cestou. Při mokrém čištění je do vlasu koberce tlakově vháněn roztok vody a vhodně zvoleného čistícího prostředku.
Z koberce následně odsajeme veškeré zbytky čistícího prostředku (jedná se o tzv. extrakční čištění) a dle typu koberce jej opakovaně propláchneme čistou vodou. Zbavení koberce čistícího prostředku je velice důležité!

Závěrečnou fází mokrého čištění je vysušení koberce od přebytečné vody, která je do koberce nanesena při jeho propírání. Ta je hubicí vysáta z vláken koberce a zbytková vlhkost (u čistích strojů KÄRCHER je to zhruba 4%) se nechává pomalu odpařit. Prudké sušení, např. fénem, nebo jinými tepelnými zdroji mohou koberec zvlnit, nebo poškodit vlas. Dopřejte tedy koberci tu nejlepší péči a nechte jej v souladu s přírodou pozvolna proschnout.

JAK DLOUHO ČISTÍME?

Vždy záleží na ploše a typu povrchu a míře znečištění. Klasický koberec v pokoji může být vyčištěn za 20 minut, ale pokud je velice znečištěn, může proces suchého a mokrého čištění, včetně vysoušení trvat i 2-3 hodiny.
Naši pracovníci se snaží aby jejich práce byla vysoce kvalitní a byl vždy dodržen daný technologický postup. Prosíme tedy, nesnažte se je přemlouvat k urychlení jednotlivých procesů, jelikož by to bylo pouze ve Váš neprospěch.

A ještě poznámka: Někteří klienti se snaží koberec vysát vlastním vysavačem (zřejmě z úsporných, nebo časových důvodů). Námi používané vysavače a klepače od společnsosti KÄRCHER zvládají tuto práci mnohem rychleji a s výrazně vyšší účinností. Dejte si tedy raději kávu a plně využijte našich profesionálních služeb.


ČÍM ČISTÍME?

Standardně nabízíme  originální čistící prostředky společnosti KÄRCHER, kde můžeme nabídnout i speciální prostředek na čištění koberců pro alergiky, nebo ochranné prostředky pro prodloužení ochrany proti znečištění.


KDY ČISTÍME?

S ohledem na velký zájem klientů, především v teplém období (kdy dobře koberce schnou) a nárazové akce před svátky doporučuji si čištění dohodnout ideálně 14 dní předem. Pokud Váš koberec, nebo čalounění někdo znečistil právě teď a Vás to trápí, můžeme se samozřejmě dle možností dohodnout třeba hned na zítra.
Využijte našeho objednávkového on-line formuláře, a nebo nás kontaktujte telefonicky, či e-mailem.

KDE ČISTÍME?


Nejvíce klientů máme z Čelákovic a okolí Čelákovic a Prahy. Při velkém objemu zakázky je možno se dohodnout i na jiné lokalitě. Pokud máte zájem o naše služby, kontaktujte nás a my se Vám pokusíme vyhovět.

čištění koberců Čelákovice
Foto: Kärcher
čištění koberců Čelákovice
Foto: Kärcher
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky